top of page

Muhalefet de olmasın İktidar da

Türkiye'de bugün, yarın kim seçilirse seçilsin, artık mecliste çoğunluğu alan parti iktidar parti olarak isimlendirilmesin çok rica edeceğim. İktidar diyerek, hiç bir insan grubu diğerinden güçlü konumlandırılmasın. Muhalefet diyerek hiç bir ideoloji kendi başına var olamazmış illa muhalefet yapmak için oradaymış gibi algılanılmasın. Bu algılar, bu kelimeler üzerinden doğuyor. İnsanlar farklı düşündükleri için birbirlerine zıt olmuş olmuyor, her şey siyah ile beyaz değil. Toplum da bunu böyle algılamazsa seçimlerini daha rahat yapacaktır eminim. Fanatikleşmenin önüne geçebilmek için bu terimlerin dikkatli kullanılması gerekli ve bu kadar kalıplaşmış olmasına izin verilmemeli.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Melbourne'da gittiğim pırıl pırıl bir marinanın, bir Türk Festivali düzenlendiğinde, 2 saat içinde bir çöplüğe dönüştüğüne şahit oldum. Sanırım bu yaşadığım Türk insanını; kendi evine, kendisinin olan

herkesi kendiniz gibi sanmayın... ergen bir toplumun bir türlü olgunlaşamayan sevgili bireyleri, bazı insanlar sizden daha olgun olabilir, bari bunu olgunlukla karşılayın.

Doğaya hükmetmeye çalışan garibanlar Saygı duyup, rüzgarı dinlemeyi öğreneceklerdi elbet.

bottom of page